Co jsou kopačky?

Kopačky jsou typem kopaček nebo kopaček, které nosí hráči pro sport asociačního fotbalu. Mají na podrážce design podobný hřebu pro trakci na travnatém hřišti. Kopačky jsou v Severní Americe často označovány jako kopačky nebo kopačky.

První kopačky navrhli ve 20. letech dva němečtí bratři a byly vyrobeny z kůže a ocelových cvočků. Byly lehčí než moderní boty a měly vyměnitelnou západku. Během této doby byli fotbalisté sponzorováni různými značkami a hráči často nosili boty svého oblíbeného týmu. V dnešní době je k dispozici mnoho značek v různých barvách a stylech, které pomohou hráči podávat výkon na nejvyšší úrovni.

V závislosti na úrovni hry a rozpočtu hráče jsou k dispozici různé kopačky. Nejdražší modely mají nejlepší technologie a materiály, ale nemusí být vhodné pro každého hráče (více zde). Kopačky PS100 mohou být stejně účinné jako model PS250. Cena kopaček závisí také na kvalitě použitého materiálu.

Při nákupu kopačky byste měli zvážit svůj herní styl a typ povrchu, na kterém váš tým hraje. Různé povrchy vyžadují různé typy trakce a pocitu. To je důvod, proč někteří výrobci navrhují své boty se specifickými typy kolíků a různými tvary, aby maximalizovali trakci na různých typech povrchů. Design vašich kopaček navíc určí, jak velký tlak vyvíjejí na vaše nohy.